Podkręcanie AntMinera S1 do 200 GH/s

Comment

Bez kategorii

bitmain-antminer-s1-200-ghs-overclock-580x216

Koparki Bitmain AntMiner S1 w fabryce konfigurowane są na kopanie z prędkością 180 GH/s. Bez większych problemów możemy przekonfigurować naszą koparkę tak aby kopała z prędkością 200 GH/s (lub minimalnie więcej). Fabrycznie układy koparki pracują z prędkością 350 MHz jednak podnosząc taktowanie do 400 MHz możemy cieszyć się wyższą wydajnością naszej koparki.

Podniesienie taktowania układów niestety powoduje wzrost ilości błędów – jednak jeśli nie przesadzimy z podkręcaniem nie powinno to mieć negatywnych następstw.

Gdy zalogujesz się do interfejsu zarządzania koparką i przejdziesz na kartę Miner Status zauważysz pole HW. Pole to może mieć wysoką wartość – jednak aby obliczyć procentową ilość błędów sprzętu potrzebujemy dokonać pewnych obliczeń wg. poniższego wzoru:

HW / (diffA + diffR + HW) * 100

Używając powyższego wzoru obliczmy rzeczywistą ilość błędów HW

1937 / 1747537 * 100 = 0.11%

0,11% jest wartością zupełnie akceptowalną dla naszej podkręconej koparki – kopiącej aktualnie z prędkością około 200 GH/s. Taką ilość błędów otrzymaliśmy po podkręceniu koparki do 393 MHz. W momencie podniesienia taktowania układów do 400 MHz otrzymujemy bardzo nie wielki przyrost prędkości kopania a ilość błędów wynosi ponad 1% – naszym zdaniem tak mocne podkręcanie koparki nie ma większego sensu.

Aby podkręcić swoją koparkę do 200 GH/s (z niską ilością błędów) musisz wykonać następujące kroki:

  • Zaloguj się do AntMinera S1 przez SSH używając Twojej nazwy użytkownika i hasła
  • Wpisz „cd /etc/config” (bez cudzysłowów) aby dostać się do folderu w którym znajdują się pliki konfiguracyjne koparki
  • Wpisz „cp asic-freq asic-freq.bak” (bez cudzysłowów) aby wykonać kopię bezpieczeństwa pliku odpowiadającego za taktowanie koparki
  • Wpisz „vi asic-freq” (bez cudzysłowów) aby edytować plik odpowiadający za taktowanie koparki
#asic-freq
option ‘freq_value’ ‘5f05′
 option ‘chip_freq’ ‘393.75’
 option ‘timeout’ ’36’

Zapisz zmiany poprzez naciśnięcie kolejno przycisków Esc, następnie :wq (jeśli nie rozumiesz – man vi). Teraz należy zrestartować koparkę wpisując w terminalu po prostu reboot. Po restarcie koparka zacznie kopać z nowymi ustawieniami osiągając wydajność około 200 GH/s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Akceptuję
Śmietnik wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert